Výroba, predaj, montáž servis

Články

Satelitné sety pre kamióny a karavany
30.04.2021

Satelitné sety pre kamióny a karavany

Satelitné sety pre nákladné autá, kamióny, karavany, ale aj lode sa v posledných rokoch tešia čoraz väčšej obľube. Šoférom spríjemňujú pobyt na dlhých cestách, prinášajú informácie, ale aj zábavu.

Vieme poradiť, nastaviť aj namontovať

Satelitnej technike sa venujeme už vyše 15 rokov, sme špecialisti, ktorí vedia v tejto oblasti poradiť, ale aj nastaviť a namontovať. Vieme vám poradiť a a odporučiť takú zostavu, ktorá bude čo najlepšie vyhovovať vašim požiadavkám.

Ťahák zo satelitného vysielania
21.10.2018

Ťahák zo satelitného vysielania

Ťahák z predmetu „Satelitné vysielanie“

Pletú sa vám často mnohé pomenovania týkajúce sa satelitného vysielania, satelitnej televízie? Ponúkame vám ťahák s vysvetlením jednotlivých výrazov. Ako správny ťahák je stručný a prehľadný.

Čo je DVB-T
04.11.2013

Čo je DVB-T

DVB-T (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) je európsky systém, určený na pozemské digitálne televízne vysielanie. Pri tomto type vysielania sa televízne programy spracúvajú a prenášajú k divákom v digitálnej forme.

Satelitný prijímač Ferguson Ariva 200 Combo
05.07.2011

Satelitný prijímač Ferguson Ariva 200 Combo

Satelitný prijímač Ferguson Ariva 200 Combo je tou najlacnejšou alternatívou medzi kvalitnými satelitnými prijímačmi. Vďaka skvelému rozlíšeniu vám Ferguson Ariva 200 Combo prinesie vysoko kvalitný obraz nielen v HD ale aj SD kvalite.

Pozrite si Argus mini SAT ip
20.07.2010

Pozrite si Argus mini SAT ip

Pozrite si Argus mini SAT ip zo všetkých strán. Vynikajúci HDTV satelitný prijímač - kvalita a spoľahlivosť. Spotreba len 0,8 wattu v pohotovostnom režime, 2 čítačky kariet UNI, 2 CI sloty. Prvotriedny VFD displej, vynikajúce PVR funkcie EDIVISION program inštruktor. HDTV pre všetkých - s mini argus IP ste pripravený na super HDTV televíziu.
Rýchly internet SLOVANET už od 9,90
08.06.2010

Rýchly internet SLOVANET už od 9,90

Internetové pripojenie pre rodiny, jednotlivcov aj náročných zákazníkov

Všetko môžete vybaviť u nás na predajni, alebo cez email. Zriadenie už od 1 €, antivírus ESET 3 mes zdarma, online úložisko 12 mes. zdarma.

Prečo zmena na DVB-T
03.05.2010

Prečo zmena na DVB-T

Doba kladie nové požiadavky na televízne vysielanie, na efektívnejšie využívanie frekvenčného spektra, kvalitnejší obraz a zvuk, mobilný príjem či multimediálne služby občanom. Keďže analógovým vysielaním nie je možné tieto požiadavky a nároky naplniť, prichádza nový spôsob šírenia televízneho signálu – digitálne pozemské televízne vysielanie (DVB-T).

Výhody DVB-T
30.04.2010

Výhody DVB-T

Digitalizácia televízneho vysielania znamená, že analógový spôsob prenosu TV signálu nahradí digitálny, zložený z dát - jednotiek a núl. Digitálna televízia prináša niekoľko výhod. Viac programov a ďalšie služby rozhlasové programy, teletext, superteletext, elektronický programový sprievodca, multimediálne služby, internet.

Posudzovanie prijímačov DVB-T
29.04.2010

Posudzovanie prijímačov DVB-T

V súvislosti s rozvojom pozemského digitálneho TV vysielania v systéme DVB-T je potrebné zabezpečiť, aby spotrebitelia boli pri kúpe digitálnych prijímačov čo najlepšie informovaní o ich vhodnosti na príjem takéhoto vysielania pri rešpektovaní špecifík Slovenska (napr. správne zobrazovanie slovenskej abecedy). Z tohto dôvodu vydal SÚTN (Slovenský ústav technickej normalizácie) v januári 2008 technickú normalizačnú informáciu TNI 36 7554 "Technická špecifikácia prijímačov DVB-T určených pre slovenský trh".

Čo potrebujem k DVB-T
13.03.2010

Čo potrebujem k DVB-T

Pôvodné analógové televízne prijímače nebudú schopné prijímať digitálny televízny signál. Po tom, ako sa analógový terestriálny signál vypne, nebude tento prijímač schopný dekódovať a zobrazovať nový druh signálu. Každý užívateľ, ktorý má takýto typ televízneho prijímača, má dve možnosti – buď si zadováži nový integrovaný televízny prijímač, t. j. televízny prijímač so zabudovaným digitálnym dekóderom, alebo si zakúpi set-top box (ďalej len STB).